Karanlıkta eller

Ben, otizm. // Şiir

Merhaba otizm aileleri, yakınları, çevresi! Ben çok yakınınızdaki otizm. Ben sizin deyiminizle ailenizi yıkan, sizi parçalayan, mahveden otizm. Ne zaman görsem sizi benim hakkımda konuşuyorsunuz, Dediklerimi kaaleye almadan beni suçluyor, suçluyor, kendinizi aklıyorsunuz. Merak ediyorum, o otistiğe de böyle mi yaklaşıyorsunuz?

Sosyal Medyadaki Otistiklerden Bir Manifesto

Bizler son aylarda, özellikle sosyal medya platformlarında kendilerini daha fazla ifade etmeye başlamış otistikleriz. Siz bizim varlığımızdan yeni yeni haberdar olmaya başlasanız da, otizm bizim için yeni değil, hayatımız boyunca deneyimlediğimiz bir durum. Birbirimizi buldukça, seslerimizi kuvvetlendirmiş olsak da, sayılarımız aslında çok daha kalabalık.

Ayçiçeği Yaka Kartı Kampanyası

Ayçiçeği yaka kartı, bir kişinin “görünmeyen engel”ine yönelik ihtiyaçlarının olduğunu gösterir. “Görünmeyen engellilik” kavramı, gözle fark edilmeyen engel ve süreğen hastalıkları kapsar. Engelli ya da hasta olduğu belli olmayan kişinin aslında diğer kişilerden farklı ihtiyaçları olabilir. Ayçiçeği yaka kartı sadece görünmeyen engeli olan kişiler içindir.